Krst knihy Hany Lasicovej Pupo a Fazuľka

Novinky

Komentáre vypnuté na Krst knihy Hany Lasicovej Pupo a Fazuľka / 25. mája 2017

Po viacerých úspešných tituloch  pre dospelých – Sedím si v Manchestri na kameni a je mi…?, Pravdivý príbeh lži, Diagnóza: Rodina, Slúžka, napísala Hana Lasicová milú, motivačnú knižku pre deti predškolského veku.

pupo-fazulka

Nikdy som si nemyslela, že napíšem knihu pre deti. Ale doviedli ma k tomu vlastné deti, keď som začala mať pocit, že mi na trhu chýba kniha, ktorá by riešila výchovu detí nielen spôsobom, že treba všetko zjesť, že treba chodiť spať, že si treba umývať zuby, ale by sa sústredila na témy, ktoré sú podľa mňa rovnako dôležité: rozvoj osobnosti, posilnenie zdravého sebavedomia, vyrovnanie sa so stereotypmi, so šikanou a s úplne bežnými pocitmi strachu. Je to vlastne taká motivačná kniha pre deti, kde hrdinovia sú úplne normálne, občas ofučané, občas umrnčané, občas vystrašené deti. A je to okej, lebo sú všetky super a každé je niečím výnimočné,“ vysvetľuje Hana Lasicová,  prečo sa rozhodla napísať knihu pre deti.

Pupo a Fazuľka sú úplne obyčajní škôlkari. Pupo nosí okuliare, má guľaté bruško a často sa bojí. Fazuľka je zase malá, hanblivá a rada trucuje. A predsa sú obaja skvelé deti. Ich príbehy deťom ukážu, ako sa popasovať s každodennými problémami, ako získať zdravé sebavedomie a ako sa tešiť z toho, že sme rôzni – veď práve vďaka tomu je každý z nás skvelý a jedinečný. Kniha je vhodná pre deti od štyroch rokov.

Pupo a Fazuľka krst

Knižka PUPO A FAZUĽKA vychádza na 120 stranách. Maloobchodná cena 8,90 €.