Miro Jaroš sa prihovára deťom prvou rozprávkovou knižkou Tešíme sa na Ježiška

Novinky

Komentáre vypnuté na Miro Jaroš sa prihovára deťom prvou rozprávkovou knižkou Tešíme sa na Ježiška / 25. novembra 2017

Po fenomenálnom úspechu Mirových hudobných projektov a pesničkových knižiek pre deti prichádza aj jeho prvá rozprávková kniha ilustrovaná skvelým slovenským výtvarníkom Adriánom Machom. Kniha vychádza vo vydavateľstve IKAR v edícii Stonožka.

Tešíme sa na Ježiška

Miro Jaroš je jedným z hudobníkov, ktorý si dokázal doslova podmaniť svet detí. Jeho hudobná produkcia pre deti sa stretáva s obrovským ohlasom, jeho koncerty sú vypredané dlho dopredu. Mirove pesničky prinášajú to, čo ocení azda každý rodič. Ľahko sa pamätajú, spievajú a obsahujú aj isté výchovné posolstvo. Miro Jaroš však prichádza s novinkou – vianočnou knihou, ktorá by nemala chýbať pod žiadnym stromčekom. Nesie v sebe totiž silný príbeh o hľadaní toho najvzácnejšieho vianočného daru.

O čom je kniha Tešíme sa na Ježiška:

Skôr než na zem dopadnú prvé snehové vločky, skôr než si deti dajú pred Mikulášom topánočky do okna a začnú písať list  Ježiškovi, Miro Jaroš ich zoberie na cestu za najväčším vianočným darom! Ak chcete vedieť, čo to je, musíte sa začítať do rodinnej knižky “Tešíme sa na Ježiška”. Prináša 10 dojímavých, vianočných príbehov plných lásky a dobrodružstiev a zavedie vás do malej dedinky v ktorej bývajú súrodenci Lujza a Max. Spolu s nimi ten najkrajší a zároveň najväčší dar Vianoc určite nájdete! Knižka prinesie jedinečné predvianočné chvíle nielen tým najmenším ale pohladí na duši celú rodinu. Príbehy v knižke sú inšpirované pesničkami z CD Mira Jaroša “Tešíme sa na Ježiška” a autorovým detstvom. Ilustrácie Adriána Macha krásne dotvárajú atmosféru zázračnej predvianočnej doby. Pred Vianocami je k dispozícii prvých 200 ks kníh aj s podpisom autora na www.bux.sk. (limitovaná ponuka)

Miro Jaroš o svojej knihe povedal:

„Keď som minulý rok vydal CD Tešíme sa na Ježiška, trávil som veľa času medzi deťmi a rozprávali sme sa o Vianociach. Všimol som si, že len málo z nich vie o čom sú naozaj a preto som sa rozhodol, že ich zoberiem na dobrodružnú cestu, aby sme spolu objavili skutočný – najväčší dar Vianoc.

Knižku som písal na viacerých miestach. U mňa na byte, na Liptove aj v Izraeli. Potreboval som na to svoj pokoj a spomienky. Vrátil som sa do svojho detstva a spomínal. Svoj príbeh rozprávam cez súrodencov Lujzu a Maxa, ktorí bývajú v malej dedinke. Všetky situácie sa odohrávajú v mojej rodnej Tepličke nad Váhom, tí ktorí tam bývajú to ľahko spoznajú napriek tomu, že ju tam nikdy menovite nespomínam. Desať príbehov má názvy podľa pesničiek na mojom vianočnom CD. Začínajú sa jeseňou a končia vianočnými sviatkami. A samozrejme veľkým poznaním – odhalením najväčšieho vianočného daru.“

O autorovi:

Miro Jaroš vstúpil do povedomia ľudí svojou účasťou v legendárnej prvej slovenskej Superstar, kde bol súčasťou finálovej dvanástky. Zažíval vtedy obrovskú vlnu popularity. Rovnaké pocity zažíva dnes, nakoľko sa mu podarilo preniknúť do oblasti tvorby pre deti a to veľmi úspešne. Svojou hudobnou produkciou sa prihovára tisícom detí a jeho pesničky majú vždy aj určité výchovné posolstvo. Vo  vydavateľstve IKAR už vydal  7 pesničkových knižiek spojených s CD a ôsma kniha Tešíme sa na Ježiška je jeho prvou  autorskou rozprávkovou knihou.

Kniha Tešíme sa na Ježiška vychádza na 82 stranách. Maloobchodná cena 9,90 €.